top of page

Poluzavršnica prvenstva RH za kadete                     Grupa A Pula

Split pobjednik, Stoja treća

U susretu neporaženih ekipa Split je pobjedom protiv Rudeša osvojio prvo mjesto na polzavršnici. U prvom susretu dana Stoja je fenomenalnom igrom i velikom borbenošću pobijedila Cibonu te osvojila treće mjesto.

Ranojutarnji susret Stoje i Cibone protekao je u stalnom vodstvu Stoje. Bodreni svojim navijačima Stoja odlično igra tijekom prvog poluvremena. Mali pad u igri koristi Cibona sredinom treće četvrtine kada Danijel Prša iz slobodnih bacanja dovodi Cibonu u prvo vodstvo 52:51. Odmah uzvraća najbolji strijelac turnira Toni Perković i vraća vodstvo domaćinu. Stoja do kraja utakmice održava prednost te na kraju zasluženo pobjeđuje rezultatom 84:79. Osim osvojenog trećeg mjesta, Stoja je ovom pobjedom osigurala regiji Zapad da opet ima dva predstavnika slijedeće godine na poluzavršnici.

Susret neporaženih ekipa Splita i Rudeša odlučivao je o prvom mjestu. Split je odmah došao u vodstvo koje je nekoliko puta bilo i dvoznamenkasto. Tijekom cijelog susreta Rudeš pokušava dostiči prednost Splita, ali ekipa trenera Kujundžića pokazuje svoju kvalitetu i uspješno odbija sve pokušaje Rudeša. Zrela igra kadeta Splita do kraja donosi zasluženu pobjedu 74:85.

Najbolji strijelac poluzavršnice je Toni Perković (107 p) iz Stoje, a najviše trica pogodio je Luka Jelinić (11x3) iz Cibone.

Organizator turnira KK Stoja zaslužuje sve pohvale za odlično organiziran turnir. Posebne pohvale velikom broju gledatelja i vjernim "Barakerima" koji su svaki susret bučno i korektno bodrili svoje ljubimce.